Kvalita tapiet

Sú vliesové tapety kvalitné?

Materiál pre výrobu tapiet – vlies sa vyrába lisovaním buničiny a syntetických vlákien. Moderné technologické postupy prinášajú výhody vo vlastnostiach tapiet, ako napríklad vysokú odolnosť voči oteru, pevnosť, stálosť farieb, nízku rozťažnosť, tepelnú a zvukovú izoláciu. Ďalšia z výhod vliesových tapiet je vzdušnosť materiálu, vďaka ktorej steny pod tapetou neplesnivejú, ako tomu môže byť pri papierových a vinylových tapetách. Tapety je možné opatrne čistiť vlhkou handričkou. Na stálosť farieb vliesových tapiet poskytujeme 3 roky záruku.

Vliesové tapety sú vhodné do bežných miestností v domoch a bytoch. Samozrejme nesmú mať priamy kontakt s vodou a príliš vlhké prostredie znižuje životnosť tapety.

Práca s vliesovými tapetami je veľmi jednoduchá a tapetovanie zvládne každý domáci majster. Lepidlo sa nanáša len na stenu. Ak Vás tapeta omrzí, alebo je už poškodená a budete ju chcieť vymeniť, jej odstránenie je tiež jednoduché. Vliesová tapeta je pevná a odstránite ju zo steny v jednom kuse, na stene nezostanú žiadne zbytky.